Lista aktualności Lista aktualności

Aktywnie w lesie

Nowa ścieżka rowerowa już otwarta. Sprawdzić się mogli również miłośnicy biegów na orientację.

W niedzielę 11 października mieleckie lasy gościły ludzi zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Nadleśnictwo Mielec, Mielecki Klub Górski „Carpatia" oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893" w Mielcu zorganizowały imprezę na orientację oraz rajd rowerowy.

Trasa Biesiadczańskie Wydmy w formie pętli zielonej (12 km) i czerwonej (23-26 km) to m.in. efekt zaangażowania Nadleśnictwa Mielec w rozwój turystyki rowerowej. Trasę wyposażono w infrastrukturę ułatwiającą korzystanie z niej – ławostoły, kosze, mapy i słupki kierunkowe z kodami QR, pozwalające na pobranie mapy z trasą na urządzenia mobilne.

Trzecia edycja mieleckiego Zielonego Punktu Kontrolnego została połączona z otwarciem nowej ścieżki rowerowej „Biesiadczańskie Wydmy" powstałej w ramach wspólnego projektu Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska (w roku 2015 powstało 17 tego typu obiektów w całej Polsce).

Impreza została objęta honorowym patronatem przez Starostę powiatu mieleckiego - Zbigniewa Tymułę. O atrakcyjność wydarzenia zadbali sponsorzy: Joy Fitness Club, Społem Mielec, Poltino Koprzywnica i PZU. Na parkingu przy obwodnicy Mielca na uczestników czekały również niespodzianki – diorama w wykonaniu Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, pokaz kawaleryjski Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych, gry i zabawy dla dzieci – Przedszkole Baśniowa Kraina oraz OSP z Dulczy Małej zapewniając ciepły posiłek. O bezpieczeństwo uczestników zadbała firma RatMed Jarosław Marczewski.

W Polsce istnieje 50 baz do uprawiania orienteeringu – w tym w Nadleśnictwie Mielec, które uzyskało Srebrny Certyfikat Zielonego Punktu Kontrolnego


Impreza przyciągnęła około 200 pasjonatów wypoczynku w lesie w przedziale wiekowym 2,5-83 lata. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

 

Tekst: W.Cieślik

Zdjęcia: T.Wróbel-Krupa, M.Muniak