Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Powiatowy Jarmark Świąteczny

Powiatowy Jarmark Świąteczny

Powiatowy Jarmark Świąteczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, wpisał się już w tradycję Mielca. W tym roku odbył się 16 grudnia na mieleckim Rynku Starego Miasta.

 

AKTUALIZACJA

Po podsumowaniu zbiórki, z wielką dumą ogłaszamy: Dzięki Waszym dobrym sercom Fundacja „Odwaga Jest W Tobie” zebrała kwotę: 4 917,56 zł.

DZIĘKUJEMY!

 

Mimo mroźnej aury, świąteczna atmosfera unosząca się w powietrzu ściągnęła na tegoroczny jarmark prawdziwe tłumy. Rekordowa okazała się też liczba wystawców – było nas blisko 70!

Asortyment był bardzo bogaty, można było nabyć m.in.: ozdoby bożonarodzeniowe, tj. bombki, łańcuchy, stroiki, wianki, choinki; rękodzieło z papieru, wyroby drewniane, kompozycje z kwiatów, obrazy, ręcznie wykonane kartki świąteczne, ciasta i ciasteczka domowego wypieku, świąteczne pierniczki, domowe pieczywo, w tym np. chleby bezglutenowe, przetwory, chałwy, miody i produkty pszczele (pyłek, pierzga, propolis), przysmaki bożonarodzeniowe na gorąco, regionalne produkty spożywcze, mega żelki, krówki smakowe, naturalne oleje tłoczone na zimno, własnoręcznie robiona karma dla ptaków, rzeźba ludowa, zabawki ludowe, maskotki ręcznie wykonywane, wyroby na szydełku, autorska biżuteria z kamieni półszlachetnych, torby filcowe i bawełniane, odzieżowe dodatki zimowe, ręczniki, poduszki, pantofle regionalne czy meble rattanowe. Istniała również możliwość posilenia się i ogrzania świątecznymi słodkościami, ciepłymi potrawami, gorącą czekoladą, goframi, oscypkami i ciepłymi, korzennymi napojami.

Wśród licznego grona wystawców, można było odnaleźć stoisko Nadleśnictwa Mielec, które, jak co roku, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pracownicy i przyjaciele Nadleśnictwa własnoręcznie wykonali szereg ozdób świątecznych: wianuszki na drzwi, szopki, świeczniki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, krążki z decoupage, sianko pod obrus, ręcznie robiona karma dla ptaków i wiewiórek, ozdoby na choinkę z masy solnej , drewna i szyszek. Były to dary lasu, gdyż ozdoby wykonano z materiałów, które znajdziemy w mieleckich lasach.

Wszystkie wykonane przez nas rzeczy można było nabyć, za dowolny datek na pomoc w zbiórce funduszy na leczenie małego chłopca - Kuby Misiek. Przez cały czas razem z nami na stoisku byli wolontariusze oraz prezes Fundacji „Odwaga Jest W Tobie”. Już niedługo podamy kwotę, którą udało się zebrać wspólnymi siłami!

Podsumowując, Powiatowy Jarmark Świąteczny 2018 w Mielcu tętnił życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Był to cudowny czas, który wprowadził mielczan w świąteczny nastrój, a nam oraz darczyńcom dał dodatkową satysfakcję, że mogliśmy pomóc Małemu Kubie.