Asset Publisher Asset Publisher

VII Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy za nami

Wczoraj (2.07.2017) zakończyła się siódma już edycja Mieleckiego Leśnego MiniRajdu Rowerowego organizowanego przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół” 1893 i Mielecki Klub Górski „Carpatia.”

Patronami honorowymi wydarzenia byli Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca. O rozgłos medialny zadbali: Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso, Kwartalnik Wieści Regionalne oraz portale informacyjne: hej.mielec, Promocja.Mielec.pl, e-mielec24.pl, Czyliwiesz.pl oraz korso.pl.

Miejscem rozpoczęcia wydarzenia był parking przy siedzibie Nadleśnictwa Mielec, gdzie od godziny 7.30 rano witaliśmy pierwszych cyklistów. O godzinie 9:30 Nadleśniczy Hubert Sobiczewski oficjalnie powitał uczestników oraz przekazał ogólne informacje dotyczące przebiegu rajdu. Trenerka z Mieleckiego Joy Fitness Club zadbała o rozgrzewkę dla każdej z grup startowych i… w drogę!

Tegoroczny rajd składał się z 6 tras zróżnicowanych pod względem trudności oraz długości: Trasa rodzinna w trzech wariantach: krótka, długa i ekstremalna, „Biesiadczeńskie wydmy", trasa trudna oraz długa. Najwięcej uczestników jak co roku przejechało trasę rodzinną.

Zakończenie rajdu miało miejsce na parkingu „Lesiówka" gdzie jako pierwsza, bo już o 10:45 dotarła grupa rowerzystów z trasy ekstremalnej. Na zakończenie można było uzupełnić spalone kalorie dzięki licznym sponsorom. Pośród wszystkich rowerzystów biorących udział w rajdzie zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez: Sklep rowerowy BikeWorld w Mielcu MOSiR oraz Kino „Galaktyka". Dodatkową atrakcją dla dzieci (i nie tylko) była walka o tytuł Mistrza Balansu w konkursie „Równowaga to podstawa życia". O bezpieczeństwo uczestników rajdu zadbali leśnicy oraz Firma Ratownictwo Medyczne Jarosław Marczewski.

Mimo tak niepewnej aury impreza zgromadziła blisko 300 osób, które mogły spędzić czas we wspaniałych okolicznościach przyrody wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Podczas takich spotkań nawiązują się nowe pasje i pozytywne relacje międzyludzkie. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Leśnego Mieleckiego MiniRajdu Rowerowego w 2018 roku.

 

Z tego miejsca pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w realizację tego niemałego przedsięwzięcia.