Asset Publisher Asset Publisher

Lasy prywatne

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Starostą Powiatu Mieleckiego i Nadleśniczym Nadleśnictwa Mielec, starostwo powierzyło niektóre sprawy z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa Nadleśnictwu Mielec.
Zgodnie z porozumieniem, Nadleśnictwo Mielec sprawuje nadzór nad gospodarką leśną w lasach prywatnych.

Nadzór obejmuje gminy:
Padew Narodowa (obręby: Babule, Kębłów, Padew Narodowa, Piechoty, Pierzchne, Przykop, Rożniaty, Wojków, Zachwiejów, Zarównie),
Tuszów Narodowy (obręby: Babicha, Borki Nizińskie, Czajkowa, Dębiaki, Grochowe, Jaślany, Józefów, Ławnica, Malinie, Pluty, Sarnów, Tuszów Mały, Tuszów Narodowy),
Mielec (obręby: Trześń, Szydłowiec, Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Wola Chorzelowska),
Gawłuszowice (obręby: Brzyście, Gawłuszowice, Kliszów, Krzemienica, Młodochów, Wola Zdakowska),
miasto Mielec (obręby: Mościska, Wojsław, Stare Miasto, Osiedle, Smoczka, Rzochów).

 Zgodnie z zapisami zawartymi w porozumieniu, Starosta Powiatu Mieleckiego powierza Nadleśniczemu Nadleśnictwa Mielec:
- lustracje powierzonych do nadzoru lasów wraz z rejestracją stanu lasów,
- cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania w lasach objętych nadzorem,
- kontrolowanie wykonywania zadań określonych w uproszczonych planach urządzania lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa i decyzjach określających zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasów rozdrobnionych o pow. do 10 ha, wydawanych na podstawie inwentaryzacji stanu lasów.

Każda osoba ubiegająca się o ocechowanie drewna w lesie nie stanowiącym własności Skarbu Państwa zobligowana jest do wypełnienia "Wniosku o ocechowanie drewna" (załącznik poniżej).
Wniosek ten musi zostać podpisany przez właściciela/właścicieli gruntu, w przypadku jego śmierci przez wszystkich spadkobierców lub przez dzierżawcę bądź zarządcę. Wcześniej przygotowany wniosek należy posiadać przy sobie podczas przyjazdu specjalisty zajmującego się nadzorem nad lasami prywatnymi. W przypadku braku takiej możliwości, wniosek można również wypełnić na miejscu, przed samym cechowaniem drewna.

Osoba sprawującą nadzór z ramienia Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec:
Teresa Wróbel
kontakt: tel.: 17 747 69 89
e-mail: teresa.wrobel@krosno.lasy.gov.pl

W sprawach dotyczących lasów niepaństwowych strony przyjmowane są w budynku Nadleśnictwa Mielec (ul. Partyzantów 11), w pokoju nr 11, w każdy wtorek, w godz. od 715 do 1015.

W pozostałe dni tygodnia potrzebę zgłoszenia legalizacji pozyskanego drewna można dokonać w sekretariacie nadleśnictwa na druku „Wniosku o cechowanie drewna" z pozostawieniem na druku aktualnego telefonu kontaktowego.

Druk w/w wniosku można pobrać poniżej lub w sekretariacie nadleśnictwa.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XIII Pielgrzymka Leśników do Madonny z Puszczy

XIII Pielgrzymka Leśników do Madonny z Puszczy

W minioną niedzielę, tj. 20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego leśnicy z Podkarpacia już po raz 13 spotkali się w Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Biskup Edward Białogłowski.

Wydarzenie uświetniły wspaniałym brzemieniem występy zespołów: sygnalistów leśnych „Echo Karpat” przy RDLP w Krośnie, Klarnecistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu oraz schola parafialna.

W homilii biskup nawiązał, jak na zielone świątki przystało, do duchowości, z której rodzą się same pozytywne cechy. Człowiek uduchowiony to człowiek zdrowy, radosny i pełen pozytywnego nastawienia do otaczającego go świata.

Słowo do pielgrzymów skierowała również Dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna dziękując za trud pracy leśnikom oraz wszystkim przyjaciołom lasu.

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w imieniu zebranych potomka dębu Bartka posadzili: senator Zdzisław Pupa, poseł Zbigniew Chmielowiec, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz przedstawiciel marszałka Województwa Podkarpackiego Jan Sałek. Tablicę pamiątkową odsłonili ks. biskup Edward Białogłowski, dziekan kolbuszowski ks. Jan Pępek oraz ks. Ryszard Madej - kustosz Sanktuarium Madonny z Puszczy.

We wspólnej modlitwie z leśnikami uczestniczyli również: Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Józef Kardyś, Dyrektor RDOŚ w Rzeszowie Wojciech Wdowik, Wójtowie powiatu kolbuszowskiego i mieleckiego, Prodziekan Wydziału Leśnego UR w Krakowie Krzysztof Słowiński oraz Marek Koziorowski Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, przedstawiciele RDLP w Krakowie z zastępcą Dyrektora Tadeuszem Dragonem, przedstawiciele RDLP w Lublinie,  służby mundurowe, myśliwi z okolicznych kół łowieckich z Łowczym Okręgowym Piotrem Stankiem na czele, przedstawiciele licznych organizacji m.in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki i sympatycy Sanktuarium. Udział wzięły poczty sztandarowe leśników, kół łowieckich oraz uczniów Technikum Leśnego w Lesku.