Wydawca treści Wydawca treści

Lasy prywatne

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Starostą Powiatu Mieleckiego i Nadleśniczym Nadleśnictwa Mielec, starostwo powierzyło niektóre sprawy z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa Nadleśnictwu Mielec.
Zgodnie z porozumieniem, Nadleśnictwo Mielec sprawuje nadzór nad gospodarką leśną w lasach prywatnych.

Nadzór obejmuje gminy:
Padew Narodowa (obręby: Babule, Kębłów, Padew Narodowa, Piechoty, Pierzchne, Przykop, Rożniaty, Wojków, Zachwiejów, Zarównie),
Tuszów Narodowy (obręby: Babicha, Borki Nizińskie, Czajkowa, Dębiaki, Grochowe, Jaślany, Józefów, Ławnica, Malinie, Pluty, Sarnów, Tuszów Mały, Tuszów Narodowy),
Mielec (obręby: Trześń, Szydłowiec, Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Wola Chorzelowska),
Gawłuszowice (obręby: Brzyście, Gawłuszowice, Kliszów, Krzemienica, Młodochów, Wola Zdakowska),
miasto Mielec (obręby: Mościska, Wojsław, Stare Miasto, Osiedle, Smoczka, Rzochów).

 Zgodnie z zapisami zawartymi w porozumieniu, Starosta Powiatu Mieleckiego powierza Nadleśniczemu Nadleśnictwa Mielec:
- lustracje powierzonych do nadzoru lasów wraz z rejestracją stanu lasów,
- cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania w lasach objętych nadzorem,
- kontrolowanie wykonywania zadań określonych w uproszczonych planach urządzania lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa i decyzjach określających zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasów rozdrobnionych o pow. do 10 ha, wydawanych na podstawie inwentaryzacji stanu lasów.

Każda osoba ubiegająca się o ocechowanie drewna w lesie nie stanowiącym własności Skarbu Państwa zobligowana jest do wypełnienia "Wniosku o ocechowanie drewna" (załącznik poniżej).
Wniosek ten musi zostać podpisany przez właściciela/właścicieli gruntu, w przypadku jego śmierci przez wszystkich spadkobierców lub przez dzierżawcę bądź zarządcę. Wcześniej przygotowany wniosek należy posiadać przy sobie podczas przyjazdu specjalisty zajmującego się nadzorem nad lasami prywatnymi. W przypadku braku takiej możliwości, wniosek można również wypełnić na miejscu, przed samym cechowaniem drewna.

Osoba sprawującą nadzór z ramienia Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec:
Teresa Wróbel
kontakt: tel.: 17 747 69 89
e-mail: teresa.wrobel@krosno.lasy.gov.pl

W sprawach dotyczących lasów niepaństwowych strony przyjmowane są w budynku Nadleśnictwa Mielec (ul. Partyzantów 11), w pokoju nr 11, w każdy wtorek, w godz. od 715 do 1015.

W pozostałe dni tygodnia potrzebę zgłoszenia legalizacji pozyskanego drewna można dokonać w sekretariacie nadleśnictwa na druku „Wniosku o cechowanie drewna" z pozostawieniem na druku aktualnego telefonu kontaktowego.

Druk w/w wniosku można pobrać poniżej lub w sekretariacie nadleśnictwa.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Powiatowy Jarmark Świąteczny 2017

Powiatowy Jarmark Świąteczny 2017

Powiatowy Jarmark Świąteczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu wpisał się już w tradycję miasta Mielec. W tym roku odbył się on 10 grudnia na mieleckim Rynku Starego Miasta.

Mimo mroźnej aury, świąteczna atmosfera unosząca się w powietrzu ściągnęła na tegoroczny Jarmark prawdziwe tłumy. Rekordowa okazała się też liczba wystawców – około 50. Asortyment był bardzo bogaty, można było nabyć m.in.: choinki, bombki, świeczniki, stroiki, zabawki, balony, kwiaty, meble rattanowe, ozdoby do włosów, miody, oleje lniane, płatki róży, świąteczne ciasta i ciasteczka. Istniała również możliwość posilenia się i ogrzania świątecznymi słodkościami, ciepłymi potrawami, gorącą czekoladą, goframi, oscypkami i ciepłymi, korzennymi napojami.

Wśród tak licznego grona wystawców, jak co roku, można było odnaleźć stoisko Nadleśnictwa Mielec, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pracownicy i przyjaciele Nadleśnictwa własnoręcznie wykonali szereg ozdób świątecznych: stroiki, szopki, świeczniki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, krążki z decoupage, świąteczne ozdoby na biurko, jak również sadzonki świerka, które mogły posłużyć jako mini choinka. Były to dary lasu, gdyż wszystkie ozdoby wykonano z materiałów, które znajdziemy w mieleckim lesie. Jarmark to świetna okazja do dbania o wizerunek Lasów Państwowych i szerzenia w społeczeństwie wiedzy leśnej, dlatego też, aby dostać upominek wystarczyło tylko odpowiedzieć na 1 pytanie z 6 kategorii takich jak: Rośliny, Zwierzęta, Ochrona Przyrody, Gospodarka Leśna, Niewiadoma i Zadanie Praktyczne. W wyborze kategorii pomagało niezawodne Koło Fortuny, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym sprawiało ogromną radość.

Podsumowując, Powiatowy Jarmark Świąteczny 2017 w Mielcu tętnił życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Był to cudowny czas, który wprowadził Mielczan w świąteczny nastrój. Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczne odwiedziny stoiska Nadleśnictwa Mielec i życzymy wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Tekst: Katarzyna Ochalik