Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do lasu na spotkania z leśnikiem

5 kroków by umówić się na zajęcia/wycieczkę z leśnikiem:

  1. Skontaktuj się z naszym edukatorem – dane kontaktowe poniżej.
  2. Ustalcie dogodny termin spotkania.
  3. Złóż mailowo wypełniony formularz zgłoszeniowy – do pobrania u dołu strony.
  4. Czekaj na maila potwierdzającego termin.
  5. Przybądź na spotkanie.

Jeszcze tylko kilka istotnych kwestii:

Zajęcia prowadzone są zwykle od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-13, w oparciu o regulamin dostępny u dołu strony.

Ważne!

Zajęcia planowane w miesiącach maju, czerwcu, wrześniu i październiku należy zgłaszać co najmniej 2 tygodnie przed przewidzianym terminem spotkania.

Proszę pamiętać, iż termin jest potwierdzony w momencie otrzymania maila zwrotnego z informacją o przyjęciu zgłoszenia i akceptacji terminu.

Zajęcia edukacyjne mogą odbywać się przy udziale maksymalnie 18 osób.

Większe grupy, traktowane są jako przyjeżdżające na wycieczkę, a nie na zajęcia edukacyjne, co wiąże się z różnicami w programie wizyty.

Na każdą rozpoczętą grupę 15 uczestników wymagany jest minimum jeden opiekun (np. 2 opiekunów na 16 dzieci).

Nadleśnictwo dysponuje miejscem do zorganizowania ogniska. Całość czynności związana z organizacją ogniska leży po stronie zgłaszającego.

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z edukacją w Nadleśnictwie Mielec jest Magdalena Różycka, tel. 17 747 69 81, e-mail: mielec@krosno.lasy.gov.pl

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

100 klonów dębu Bartka – końcowe akcenty

100 klonów dębu Bartka – końcowe akcenty

W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy Nadleśnictwa Mielec, Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego i Polskiego Towarzystwa Leśnego posadzonych zostanie, głównie na terenie Podkarpacia, 100 dębów, klonów dębu Bartka z Zagnańska – uznanego już w 1934 r. przez sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. Władysława Szafera za najokazalsze drzewo w Polsce. To najbardziej znane w naszym kraju drzewo liczy sobie 670 lat, ma 29 m wysokości, 3 m szerokości i 10 m obwodu na wysokości piersi.

Członkowie Klubu Historycznego Prawda i Pamięć 21 kwietnia 2018 r. posadzili 10 pierwszych klonów dęba Bartka w okolicach Mielca – w leśnictwie Pateraki powstał zaczątek alei z 90 drzewek buka i 10 dębów.

Kolejne drzewka były sadzone przez szkoły, organizacje pozarządowe, parafie, lokalne komitety obchodów 100. rocznicy niepodległości Polski, nadleśnictwa, muzea, gminy miejskie i wiejskie, osoby prywatne itp.

Najwięcej młodych Bartków posadzono w listopadzie, kilkanaście zarezerwowanych drzewek czeka jeszcze na swoją kolej.

Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Zagnańsk, które opiekuje się dębem Bartkiem i przekazało nam jego potomków.