Aktualności Aktualności

Powrót

VI Mielecki Zielony Punkt kontrolny zakończony!

VI Mielecki Zielony Punkt kontrolny zakończony!

07.10. 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Mielec po raz kolejny odbył się Mielecki Zielony Punkt Kontrolny.

Oczekiwanie na start zapisanych już uczestników, umilił ciekawy pokaz ratownictwa medycznego Jarosława Marczewskiego. Około godziny 1100 Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec – Hubert Sobiczewski przywitał uczestników wydarzenia. Przebieg całej imprezy, sposób przybijania znaczków, a także bezpiecznego poruszania się po terenie przedstawił Ireneusz Wołoszyn.

Dużą popularnością cieszyła się trasa rodzinna.  Najszybciej pokonała ją Małgorzata Klimasz. Na trasie rowerowej najlepszy wynik należał do Katarzyny i Mirosława Marek. Pierwsze miejsce na trasie sportowej zdobył Józef Klimasz.

W międzyczasie trwania rywalizacji, do lasu wyruszyła grupa mieleckich krwiodawców sprzątająca śmieci. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się przygotowane przez Nadleśnictwo Mielec stoisko edukacyjne. Prym wśród najmłodszych uczestników imprezy wiodła konkurencja w chodzeniu, po rozciągniętej między drzewami linie.

Po przybyciu na metę, każdy z uczestników otrzymał upominek ufundowany przez naszych sponsorów: Joy Fitness Club i MOSIR Mielec. Prezydent Miasta Mielca - Fryderyk Kampinos i Starosta Powiatu Mieleckiego - Zbigniew Tymuła, oprócz przygotowania nagród, objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Jesteśmy wdzięczni Filipowi Zarębie z Pracowni Rowerów, który czuwał nad stanem technicznym sprzętu zawodników. Podziękowania należą się także naszym patronom medialnym, którzy przyczynili się do popularyzowania wydarzenia.

Osoby, które przybyły na metę, mogły posilić się przygotowanymi przez firmę Dobrowolscy kiełbaskami z grilla.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział! Wierzymy, że zawody przyczyniły się do promowania aktywnego wypoczynku w lesie, ścieżek edukacyjno-przyrodniczych i lepszego zrozumienia problemów związanych z ekologią i gospodarką leśną.

Zapraszamy za rok i liczymy na przybycie w jeszcze większym gronie, aby wspólnie móc korzystać z darów, jakie daje nam las!

 

Tekst: Marzena Surowiec


 

Nadleśnictwa i inne

Polecamy Polecamy