Aktualności Aktualności

Powrót

VIII Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy zakończony

VIII Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy zakończony

1 lipca 2018 roku, już po raz ósmy odbyła się największa i najpopularniejsza impreza rowerowa w Mielcu i okolicach. Tegoroczna edycja została zorganizowana przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół” 1893 i Mielecki Klub Górski „Carpatia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca.

Uczestnicy minirajdu mieli do wyboru 6 tras zróżnicowanych pod względem długości i trudności. W tym roku najkrótsza trasa liczyła 9,8 km, z kolei najdłuższa blisko 70 km. Mimo niepewnej pogody na starcie, które miało miejsce spod siedziby Nadleśnictwa Mielec stanęło ponad 200 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się trasy rodzinne. Cykliści, którzy wybrali najtrudniejszą trasę wyruszyli już o godzinie 8.00, po nich wystartowały kolejne grupy.

Wszyscy uczestnicy w komplecie zameldowali się na mecie, usytuowanej na polanie „Lesiówka”. Czekały tam na nich drobne upominki, napoje, pyszne kiełbaski z grilla przygotowane przez Firmę Dobrowolscy Spółka z o.o., oraz szereg innych atrakcji zorganizowanych przez organizatorów i sponsorów rajdu. Upominki dla uczestników imprezy ufundował sklep i serwis rowerowo narciarski Bike World Mielec.

Dziękujemy uczestnikom, za udział i świetną zabawę. Dziękujemy sponsorom wspierającym imprezę, za bezcenne wsparcie oraz mediom za nagłośnienie naszej imprezy. Już dziś zapraszamy na kolejną, IX edycję Leśnego Mieleckiego Minirajdu Rowerowego w 2019 roku.

 

Tekst: Dariusz Sobota


Nadleśnictwa i inne

Polecamy Polecamy