Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

VI Zielony Mielecki Punkt Kontrolny

VI Zielony Mielecki Punkt Kontrolny

07.10.2018 r. odbędzie się VI Zielony Mielecki Punkt Kontrolny

 

Od 2013 roku na terenach Nadleśnictwa Mielec, odbywają się zawody na orientację, pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Wydarzenie to organizowane jest przez Mielecki Klub Górski Carpatia oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu  przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego.

Nad tegoroczną imprezą patronat honorowy objął Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca, Fryderyk Kapinos, a także Starosta Powiatu Mieleckiego, Zbigniew Tymuła. Patronat medialny objęli: Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny KORSO, portale: hej.mielec, czyliwiesz.pl, korso.pl, promocja.mielec.pl, mielecity.pl, mielec.lokalnie24.com, głos mielecki, akena24.

Cele imprezy, to między innymi promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach, a także integracja społeczności.

 

Co roku impreza ta przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Start i meta zlokalizowane są na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Organizatorzy przewidzieli 3 trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową i rowerową. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas VI MZPK.

Zawodnicy muszą odczytać mapę, zorientować się w terenie, zaplanować optymalną dla siebie trasę i ruszyć na poszukiwanie punktów. Zadaniem uczestników jest zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych i odbicie ich na kartach, ważne by zrobić to w jak najkrótszym czasie.

Impreza zakończy się poczęstunkiem dla uczestników oraz rozdaniem upominków okolicznościowych.

 

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy, które są do pobrania poniżej, i otrzymać potwierdzenie. Formularze należy przesłać na adres MieleckiZielonyPunktKontrolny@gmail.com lub

mieleckizielonypunktkontrolny@gmail.com do dnia 04.10.2018 r. do godziny 11:00.

 

Wszystkich gorąco zapraszamy!!